Poszukujesz solidnego pomysłu na ochronę towaru? Pomyśl o długofalowych działaniach.

  • 22 maja 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Kiedy nadzorujemy interes opierający się na produkcji, musimy umożliwić transport naszych materiałów do użytkownika. Istotnym zadaniem jest kwestia zabezpieczenia towaru, tak by przybył do kontrahenta w całości i nienaruszony.
Odpowiednią lokatą w takim wypadku są rozmaitego rodzaju foliarki.

Papiloty do kręcenia włosów

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com

maszyny te zawiną nasze materiały w folię. Na skutek tego uchronimy go nie tylko przed przesuwaniem się, lecz dodatkowo przed deszczem, zabrudzeniem, zarysowaniem i uszkodzeniem. Kwestią otwartą pozostaje gatunek użytej folii, który jest zależny m.in. od tego, jaki towar chcemy pakować. Stale adekwatnym rozwiązaniem są folie termokurczliwe. Wskutek działalności podwyższonej temperatury folia taka, owijana wokół przedmiotu, przylega do niego ściśle i nie odwija się potem podczas transportu. Do tego celu będzie nam niezbędne narzędzie, jakie folię podgrzeje. Taka asekuracja pozwoli nam bez obaw transportować zarówno towary pakowane z osobna, i to o przeróżnych wymiarach, jak i materiały załadowane na paletę. W takim przypadku folią owija się pełną paletę.
owijarki

Autor: Alexander Kolosov
Źródło: http://www.flickr.com
Selekcjonując folie do wykorzystania w naszym składzie zwróćmy uwagę, że są one do kupienia w wielu rozmiarach i grubościach. Ustalmy szerokość rolki na podstawie tego, co zazwyczaj będziemy pakować – czy będą to niewielkie obiekty, czy całe palety (zobacz wysyłka palet) niestabilnego towaru. Zwróćmy także uwagę, iż owijarki mogą, odmiennie kooperować z poszczegółnymi modelami folii.

Dobrze będzie, po konsultacji z znającym się na rzeczy pracownikiem korporacji sprzedającej, wybrać sprecyzowany model machiny owijającej i dostosować do niego rodzaj folii, jakiej będziemy używać. Przez wzgląd na to jako przedsiębiorcy będziemy spokojni.