Przedpokój – bardzo istotne miejsce twojego domu

  • 10 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Chociaż dla większości z nas najważniejszym miejscem w domu jest salon, kuchnia czy sypialnia, to powinniśmy brać pod uwagę znaczenie przedpokoju. Dlaczego? To tutaj musimy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy do wyjścia i przede wszystkim z tego właśnie względu musi być on właściwie rozplanowany. Tylko jak to zrobić?

mieszkanie w kilku ujęciach

Autor: Irish Home
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa jest o wiele łatwiejsza, jeśli dopiero aranżujesz mieszkanie. W przeciwnym razie najpierw konieczny jest porządny przegląd dobytku, tak, aby sprawdzić, co jest nam generalnie niepotrzebne i nadaje się do śmieci. Niektórym trudno się rozstać przynajmniej z jednym gwoździem, a co dopiero pozbyć się czegoś, co mogłoby się przydać choć raz w przeciągu następnych paru lat. Jednakże trzeba być stanowczym, ponieważ szafki w przedpokoju nie pomieszczą wszystkiego. Pudełka ze szpargałami, których nie masz serca wyrzucić, podpisz i zanieś np. na strych bądź do piwnicy, dzięki temu pozyskasz odrobinę wolnego miejsca.

Czy musisz znaleźć pokrewny post? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na ofertę, która zapewne też przykuje Twoją uwagę.

wieszaki na ubrania

Autor: Daniel M. Hendricks
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już skończyłeś porządki, pora pomyśleć nad kilkoma użytecznymi elementami. Jeżeli już masz szafę, lecz nie podoba ci się i planujesz ją zmienić, masz do wyboru dwie opcje – zabudowaną albo standardową szafę, w jakiej będzie miejsce i na obuwie, i na wieszaki na ubrania – link do sklep. Powinna być dość przestronna, zwłaszcza w przypadku dużej rodziny. Drugim rozwiązaniem jest otwarta garderoba, jednakże nie zmieści ona tak dużo ubrań, jak zwyczajna szafa. Rękawiczki lub szale można schować w dekoracyjnych pojemnikach, lecz kurtki ciągle będą wisieć na wierzchu, co nie spodoba się wszystkim. Jeśli masz dużo par obuwia, potrzebne mogą być dodatkowe szafki na buty, jakie warto jest ustawić przy drzwiach, by nie roznosić brudu – więcej aranżacji.

Muszą się bez problemu otwierać oraz mieścić nie tylko szpilki, ale również dłuższe kozaki, by nie okazało się, iż muszą ciągle stać na zewnątrz. Warto też pomyśleć nad pufą lub innym siedziskiem, dzięki któremu zakładanie butów będzie łatwiejsze, nie tylko dla nas, lecz także np. dla odwiedzającego nasz dziadka. Ponadto nie zapomnijmy o stosownym oświetleniu, by nie być zmuszonym poszukiwać ulubionej chustki z latarką w ręce, gdyż w szafie panują egipskie ciemności.

Właściwie zorganizowany przedpokój może sprawić, iż będziesz bez zdenerwowania wychodzić z domu. Powinno się skrupulatnie przeanalizować każdy element, a na pewno będziemy zadowoleni z jego aranżacji.