Schody drewniane – rodzaje i montaż

W domach jednorodzinnych bardzo atrakcyjne i często stosowane są drewniane schody. Prócz właściwości funkcjonalnych spełniają również ważną rolę w aranżowaniu domowego wnętrza.
O ile w naszym domku mają się znaleźć schody, trzeba zadecydować o tym gdzie będą ulokowane oraz jak dużo miejsca możesz na nie określić.

W nowoczesnych projektach sporadycznie spotyka się klatkę schodową. W większości wypadków architekci umieszczają schody w holu albo w pokoju dziennym. Dlatego tak ważny jest ich układ i wykończenie – znalazłam dobrego stolarza we Wrocławiu. Jako niezmienny element wnętrza mogą w sposób decydujący zaważyć na stylu oraz wyglądzie całego pomieszczenia. M.in. stąd drewno, jako surowiec bardzo różnorodny, naturalny oraz efektowny oraz równocześnie trwały jest tak często selekcjonowane jako materiał do wykonania schodów. Takowe schody bez problemu stworzy stolarz wrocław.

PCV

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Drewniane schody realizuje się z drewna rodzimego drzew liściastych: klonu, brzozy, wiśni jak też z gatunków egotycznych. Te ostatnie będą kilkadziesiąt procent droższe, nieczęsto wykorzystywane jest drewno drewno konstrukcyjne iglaste, najczęściej sosnowe. Drewno przeznaczone na stopnie powinno odpowiadać co najmniej II klasie jakości. Wszystkie innych fragmenty nośne schodów trzeba robić tylko z drewna liściastego klasy I. Surowiec powinien posiadać gęsto rozmieszczone słoje. Drewno zadaszenie łukowe musi być suche (wilgoć niżej 8-12%), bez wad. Stopnie wykonuje się bądź z drzewa litego, albo klejonego warstwowo.

Ponieważ drewno używane na schody powinno być bardzo dobre gatunkowo, często zastępuje je się prefabrykatami. Są pośród nich płyty z litego drewna klejonego na styk lub pewne rodzaje sklejki -> korzystam z ich usług stolarskich we Wrocławiu. Nie można natomiast używać listewkowych stolarskich płyt Sprawdź już dzisiaj usługi stolarskie Wrocław.