Talerze pełne elegancji które przysparzają posiłkom uroku, czyli zastawa porcelanowa nie tylko od święta

  • 11 maja 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Wyjątkowo dobrze sporządzone danie daje jeszcze lepsze wrażenie smaku kiedy jest podane na ładnych talerzach. Nie tylko od święta zasiadamy do zastawionego stołu, obfitego w domowe posiłki – wystarczy oczekiwana impreza ze znajomymi, urodziny, czy np. rocznica komunii. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć zastawy elegancko dobranej i przygotowanej.

Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto

Esencją starannie podanego obiadu lub deseru zawsze są talerze. W typowo zadbanej formie wyróżniamy talerze dekoracyjne, które służą głównie smacznymprzegryzkom i ciasteczkom. Możemy na nich także kłaść przyprawy typu chrzan, ćwikła oraz grzyby. Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – mowa tutaj o porcelanie naprawdę wysokiej klasy. Talerze dekoracyjne służą nam także do kładzenia na nich owoców, co zamożniejsi nie wyobrażają sobie ponadto zjedzenia obiadu na talerzach słabszej jakości. Estetyka na talerzach to także innowacyjność i niekonsekwencja. Wyróżniamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i zagięciami, np. w kształcie liścia. Na podobnych postawimy fragment wielkiego ananasa, wysoki tort, upieczonego świniaka.

Masz wielki kłopot ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona (https://www.bys.pl/zamow-kontener).

Zobacz tutaj: .

Mamy talerze typowe do dań obiadowych, talerz na jajka (z wydzielonymi wgłębieniami), małe talerzyki do kawy, herbaty i ciasteczek. Wiele możliwości do wybrania i dopasowania pod względem spożywanego posiłku. Warto tutaj zastanowić się nad cudeńkami do spożywania jakie jesteśmy w stanie przygotować i podawać na tych talerzach. Czy obecne klasyczne typy talerzy to norma na zawsze, czy porcelana – ceremonialny standard od wieków – już zawsze będzie podstawą pod kutię, urodzinowe torty, małą czarną kawkę w dużej firmie? Tutaj nie liczmy na radykalną zmianę. Na co dzień może używamy zastępników z plastiku i misek, lecz w wyjątkowy dzień (święta, ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie powinno się odmawiać. Dla zaciekawionych więcej tutaj: .

Ręcznie zdobiona porcelana Amelia marki Vittore Comforto

Autor: Altom Sp.zo.o. sp.k.
Źródło: Altom Sp.zo.o. sp.k.

Bez przyzwoitej zastawy na poziomie przyjęciu rodzinnemu nie pomoże smacznie przygotowany obiad. Warto mieć te względy na uwadze również przy myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem. Najmniejsze ryski na talerzach, sztućcach, czy kieliszkach – wychwycone przez gości, a co najgorsze, zasugerowane organizatorom – przynoszą ogromny powód do zawstydzenia i kompromitacji. Taka „plama” będzie krążyć jak cień nad gospodarzami bardzo długo.