Właściwe ocieplenie i ogrzewanie naszego domu to podstawa

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
W dobie coraz większego natłoku zajęć i obowiązków, własne cztery ściany poza miastem staje się marzeniem niemal wszystkich. Gdy już ta ważna decyzja zapadnie, warto rozglądnąć się za odpowiednią lokalizacją, która zagwarantuje nam ciszę i spokój po całym dniu wypełnionym obowiązkami.

Kiedy już mamy pozwolenie i zaczęliśmy budowę naszego ukochanego domu, warto dopilnować, aby posiadał on należytą izolację termiczną oraz akustyczną.

Autor: PURMO

Jednym z najpopularniejszych materiałów służących temu jest wełna mineralna. Należy pamiętać, że wszystkie produkty wykonane z tego materiału są odporne na bezpośrednie działanie wysokich temperatur i ognia. Bardzo często do izolacji wykorzystywane są płyty i maty z wełny mineralnej.

Wiadomo, że samo ocieplenie budynku nie wystarczy, by zimą było w nim ciepło. Dlatego warto zastanowić się nad ekologicznym i wydajnym źródłem energii jakim może być kominek. W dodatku kształtuje on charakter wnętrza oraz nadaje mu domowego klimatu i ciepła. Właściwym rozwiązaniem jest także zainstalowanie wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, który ogrzeje równocześnie wodę do mycia oraz ogrzewanie c.o. Niejednokrotnie w tym miejscu przychodzą na na myśl tradycyjne, duże grzejniki – na szczęście producenci przychodzą nam z pomocą i proponują garść pomysł a także podpowiadają co zrobić by ozdobić grzejnik (sklejka boazeryjna).

Kiedy nasze ściany zostały już ocieplone, należy zdecydować o odpowiednim ich wykończeniu. Dobrze dobrane tynki (sprawdź tynki mozaikowe) będą przez lata zabezpieczać ściany przed wpływem czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń chemicznych zawartych w deszczu i powietrzu, czynników atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych oraz przed ogniem.

Ocieplanie, tynkowanie czy układanie posadzki to zaledwie kilka rzeczy, które musimy zrobić podczas budowania domu. Jednak po tych podstawowych czynnościach zostaje nam tylko wykończenie wnętrza i zakup mebli. Przydatnych wskazówek zawsze warto poszukiwać w w sieci (np. serwis poświęcony meblom).