Wózki magazynowe – maszyny, które gwarantują przenoszenie asortymentu w dużych ilościach

  • 18 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Praca w magazynie nie należy do łatwych, szczególnie, gdy jest on duży i mieści się w nim mnóstwo regałów z różnorodnym asortymentem. Istnieje jednak kilka rozwiązań na to, by ułatwić oraz ulepszyć pracę na magazynie. Oczywiście koniecznie powinniśmy zadbać o to, żeby produkty dobrze posegregować. W tym celu warto poustawiać w magazynie regały, pozwalające utrzymać w nim ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko posegregowanie asortymentu, ale również bezproblemowe jego wybieranie. Jednakże w tym celu oprócz regałów konieczne będą wózki widłowe.

Wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Wózki o których mowa to maszyny, które gwarantują przenoszenie artykułów w większych ilościach z jednej lokalizacji do innej. Ponadto za ich pomocą możemy sięgnąć po asortyment umieszczony na najwyższym regale.

Dodatkowe fakty o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna (http://metallko.pl/produkt/ogrodzenia-panelowe-3d/) jest tylko jedna! Sprawdź nas!

() Jest to więc funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia zastosowanie nawet wysokich regałów i maksymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie.

Wózki widłowe kupuje się zależnie od potrzeb – musimy najpierw zorientować się na jaką wysokość maksymalnie poustawiamy artykuły, jak również jaki ma być udźwig. W ten sposób skupimy się tylko na tych modelach, które spełniają nasze wymagania. Wybór jest niewątpliwie duży i chodzi w tym wypadku nie tylko o wspomniane parametry, ale także o inne, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Od silnika zależy po pierwsze czy wózek będzie pracował niewielkim kosztem, a po drugie czy będzie cichy, czy głośny. W szczególności koszt paliwa jest dla firm istotny. Do wyboru mamy wózki na prąd, na gaz i ropę – każdy z nich ma swoje wady i zalety i warto wypytać o nie sprzedawcę, zanim zdecydujemy się na ostateczny model.

Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe możemy kupić nowe bądź używane. Możemy także zdecydować się jedynie na wynajem wózka, aczkolwiek jest to mniej opłacalne, gdy nasza działalność koncentruje się wokół polityki magazynowej na co dzień. Wówczas najlepiej zainwestować w sprzęt, który posłuży nam przez długie lata. Nie jest to sprzęt wymagający, ale trzeba umieć się nim posługiwać, dlatego na rynku oferuje się szkolenia związane z operowaniem tego rodzaju pojazdami. Warto przeszkolić swoich pracowników w tym zakresie, aby praca z magazynowanym towarem była bezpieczna i sprawna.