Wykaz popularnych metod ocieplania różnych budynków, jakie plusy mają pianki poliuteranowe.

Odpowiednie ocieplenie swojego domu ma bardzo duży wpływ na późniejsze jego użytkowanie. Z tego też powodu już w czasie stawiania należy o tym pomyśleć, żeby nie bawić się za jakiś czas w kłopotliwe remonty.

Jeżeli zaniedba się sprawę ocieplenia,

budowa domu

Źródło: flickr.com

to w pierwszej kolejności będzie trzeba znacznie więcej płacić za ogrzewanie, różnice w wysokościach rachunków mogą nawet wynosić sto procent. Poza tym nieocieplone ściany czy sufity mogą przepuszczać zimno, więc nawet przy odpowiednim grzaniu komfort w pomieszczeniach nie będzie najwyższy. Metod na ocieplanie budynków jest parę, ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się pianki natryskowe. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne, bowiem używać je można zarówno do dachów płaskich i spadzistych, jak również ścian, podłóg i stropów. () Poza tym dzięki technologii montażu otrzymuje się warstwę bez żadnych łączeń i szczelin, więc są wyeliminowane zupełnie tak zwane mostki cieplne. Poza tym pianki są niezwykle trwałe i skuteczne, z tego też powodu chętniej się po nie sięga. Piankowa izolacja polega na tym, że na powierzchnię, która ma być izolowana nakłada niezbyt grubą warstwę płynnej substancji. Więcej informacji – IZOLACJE PIANKOWE FOCUS BUSINESS. Ta robocza substancja będzie powstawała przez zmieszanie izocyjanianu i poliolu, i w krótkim okresie czasu wszystko reaguje, dając na sam koniec naprawdę wodoszczelną i wytrzymałą powłokę.

izolacja

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dachów ocieplanie będzie polegało na tym, że kładzie się minimum trzy warstwy o grubości około 1,5 cm. W niejednym przypadku wystarczy to w zupełności, lecz w praktyce i tak wszystko uzależnione będzie od potrzeb projektowych. Ta technologa umożliwia jednoczesne kładzenie nawet dziesięć warstw, co będzie dawać około piętnastu centymetrów grubości i sprawdzi się przy największych nawet mrozach. Dużym plusem pianek jest także ich cena.

Sprawdź to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej tematyki co ta przedstawiona w tym artykule, więc na pewno niezwykle Cię zaciekawi.

Szacuje się, że ocieplenie takim sposobem będzie nawet kilkadziesiąt procent tańsze, niż na przykład wełną czy styropianem, a na pewno jest również znacznie praktyczniejsze do kładzenia. W Polsce pianki stosowane są od dwudziestu lat i póki co doskonale się sprawdzają.