Automatyzacja testów, systemy wbudowane – elementy i aktywność komputerów.

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Zaczynając od początku wyłożymy co to są systemy wbudowane i do czego służą. A więc, system ten jest systemem specjalnego wydatkowania, który jest globalną częścią obsługiwanego przez niego laptopa.

sprawdź więcej na polecanej stronie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy wbudowane muszą spełniać określone potrzeby standardy ściśle zdefiniowane do zadań, które mają sprawować (sprawdź więcej tutaj: informacje: po więcej informacji na stronę ). Nie można więc nimi oznaczać typowego wszechstronnego komputera prywatnego. Każdy system wbudowany wspierany jest na mikroprocesorze zaprogramowanym do robienia ograniczonej ilości czynności lub nawet tylko do jednego. Zależnie od przeznaczenia może obejmować oprogramowanie poświęcane jedynie temu urządzeniu czy też system operacyjny wraz ze specjalizowanym oprogramowaniem. Na ogół decyduje o tym stopień niezawodności, jaki ma oferować dany system wbudowany. Integralną zasadą jest, że im skromniej złożone a także specjalizowane jest oprogramowanie, tym bardziej system jest pewny i pozwala prędzej reagować na incydenty krytyczne. Przechodząc do kolejnej części skupimy się na automatyzacji, wielokrotnie postrzeganej jak lek na problemy złączone z niską jakością oprogramowania, która zdradza się poprzez dużą ilość defektów. Niektórym wydaje się, że jeżeli przyspieszymy proces sprawdzania poprzez jego zautomatyzowanie to momentalnie auto-magicznie będziemy popełniać mniej błędów.


Powinno się jednak pamiętać o tym, iż o ile automatyzacja testów prędzej pokaże nam widoczne objawy problemów z jakością naszego programu, to tych kłopotów nie rozwiąże. Tester aplikacji współpracuje zgodnie z programistami. Dostaje funkcjonalność od informatyka i testuje, czy znajdują się w niej błędy, czy funkcjonuje tak jak winna – według formuły, czy działa skutecznie na wszystkich wspieranych przeglądarkach. Jeśli przejdzie przez tester z wynikiem pozytywnym to odpowiednią funkcjonalność systemu wdraża się do produkcji, albo do testów już u użytkownika, jeśli sobie tak zażyczył.

Podsumowując, tak samo automatyzacja testów jak i systemy wbudowane mają jedną wspólną cechę – obie dotyczą komputera. Z taką różnicą, że systemy (polecam firma mercor systemy przeciwpożarowe) odnajdują zastosowanie właściwie we wszystkich sferach, w których zmierza się to tego, by urządzenia codziennego wykorzystania były tzw. „inteligentne” i mogły wykonywać coraz to trudniejsze działania.