Co powinnaś wiedzieć, gdy marzysz o zostaniu modelką

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Możesz poszczycić się właściwymi wymiarami, wzrostem? Znasz swoją wartość, wierzysz w siebie i swój sukces?
Jeśli tak, jesteś na najlepszej drodze by związać swoją przyszłość z modelingiem. Ale musisz wiedzieć, że rzeczywistość świata mody to nie tylko blichtr, nowe miejsca i sympatyczne kontakty z ludźmi. To przede wszystkim ciężka praca która wiąże się z rezygnacją z wielu spraw.

Pokaz mody damskiej

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com

Wymaga poświęcenia maksimum uwagi oraz konsekwencji w działaniu, niesamowitej dyscypliny wewnętrznej, odporności na przeciwności losu i stres, a przy tym pogody ducha i uśmiechu, który jest lekiem na wszystko i czasem otwiera wiele drzwi.Jeśli jednak nadal jesteś pewna, iż jak nikt inny nadajesz się do tego zawodu, powinnaś działać! Pukać do różnych drzwi, agencji modelek czy reklamowych, przygotować profesjonalne portfolio (fotografia modelek). A portfolio to sprawa kluczowa w tym zawodzie gdyż zwiększa szanse w branży modelingowej, jednocześnie gwarantując zainteresowanie profesjonalistów. Dziewczynom rozpoczynającym pracę z aparatem być może przydadzą się małe wskazówki na temat pierwszych zdjęć z fotografem ().

modelka

Autor: Pola Chrobot
Źródło: diva

Podstawą jest aby dziewczyna przyszła na sesję po dobrze przespanej nocy. Cera powinna być oczyszczona i przede wszystkim nieumalowana. Peeling mile widziany. Nie zapominajmy jednak, że nie każda z nas po wykonaniu tego zabiegu wygląda dobrze – nawet po tym wykonanym dzień wcześniej. Z tego względu dobrze jest zrobić wcześniejszy test. Szczególnie ważne dla modelki jest nawilżanie. Jeśli dziewczyna nie dba o skórę, nie odżywia jej właściwie, makijaż wrocław i światło wydobędą rozmaite przesuszenia, odstające skórki i ogólnie zły stan cery. Pamiętajmy również o ustach, nie mogą być przesuszone!
Włosy czyste, bez pianek, lakierów, czy zabiegów typu prostowanie. Dobrze jest, kiedy modelka przyjdzie na sesję ubrana w rzeczy, które nie pozostawiają po sobie śladów na skórze. Modelka, która na sesji z bielizną w roli głównej pojawia się w opiętych rurkach czy podkolanówkach nie będzie mile widziana przez fotografa. Śladów szwów i ramiączek od biustonosza nie przykryje podkład, a skórze musi mieć czas na powrót do swego kształtu.
Spróbuj swoich sił w modelingu, zawsze jest szansa, iż to właśnie Ciebie spodziewa się świat mody! Może zainteresuje Ciebie także sesja zdjęciowa prezent Warszawa jako rozpoczęcie super przygody.