Czy korzystnie dzisiaj studiować kierunki prawnicze? To zależy, lecz najbardziej zaradni z pewnością znajdą sobie zajęcie

  • 19 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Prawo, obok medycyny cieszy się mianem jednego z najbardziej prestiżowych kierunków studiów. Oprócz tego, ważnym powodem dla którego studia te cieszą się nieustającym zainteresowaniem absolwentów średnich szkół jest roztaczająca się przed nimi perspektywa uzyskania dobrze płatnej pracy, czy to przez angaż do już istniejącej kancelarii prawniczej, bądź samemu jej otwarcie.

prawo

Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
Do pewnego momentu były to założenia słuszne. W ostatnim czasie jednak sytuacja na rynku usług prawniczych diametralnie się zmieniła. Po tym jak nastąpiło tak zwane otwarcie tych zawodów (przestały istnieć limity przyjmowanych na aplikacje ustanowione przez prawnicze korporacje) system zaczął „produkować” liczbę prawników o wiele przewyższającą zapotrzebowanie. (Adwokat Knuter) Stąd więc coraz częstsze doniesienia o sfrustrowanych absolwentach niemogących zdobyć zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Nowo otwieranie kancelarie trafiają na sporą konkurencję i borykają się z niedoborem klientów, a w końcowym rozrachunku są przymuszane do zlikwidowania przynoszącej straty działalności.

Funkcjonujące natomiast od lat kancelarie również często dosyć niezbyt dobrze przędą i o przyjmowaniu do nich nowych pracowników nie ma nawet mowy. Biorąc pod uwagę, że po latach trudnych studiów i wieloletniej aplikacji perspektywa stania w kolejce po pieniądze dla bezrobotnych jest mało interesująca, wydaje się, iż najbardziej korzystnym rozwiązaniem mogłoby być dla studentów prawa zaplanowanie odmiennej drogi zawodowej. Te wszystkie jednak niepowodzenia przeminą, kiedy sami zadamy o swoje sprawy. Wiele osób tak uczyniło, dzisiaj czerpią z tego profity – Adwokacka adw. Grzegorz Knuter.

paragraf

Autor: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl
Radca prawny, jaki zdecydował się na doszkolenie na pewno ma większe szanse na rynku pracy niż osoba, jaka czekała na cud. Tego typu specjalista więc zamiast dzisiaj liczyć na zmianę sytuacji już jest w stanie udzielać pomocy wielu osobom w różnorodnych prawnych sytuacjach, które niezbędnie potrzebują jego interwencji. A takich spraw naprawdę jest dużo. Choć radca prawny (kancelaria adwokacka wrocław) ma konkretne ograniczenia co do rozpatrywanych spraw, to jednak i tak dużo ma pracy. Dzięki temu studia, w jakie włożył wiele energii i pasji nie pójdą na zmarnowanie, a osoba po takiej uczelni ma możliwość świadczenia swoich usług.