Jak polepszyć efektywność – nowatorskie napędy liniowe gwarancją sukcesu na wzrost produkcji

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Większość z nas chyba słyszało czasem z przeróżnych środków masowego przekazu, ile kosztuje zastój produkcji. Dla dużych graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Stosowanie odpowiednich narzędzi produkcji może wywołać odwrotny efekt – miliony zysków. W jaki sposób?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że w dzisiejszych czasach najbardziej liczącym się wyznacznikiem, decydującym o sukcesie sprzedaży jest cena. Im taniej, tym większe szanse zdobycia potencjalnych klientów.

Omawiana kwestia jest dla Ciebie przydatna? W takiej sytuacji sprawdź oprócz tego inne tego typu posty i przeczytaj więcej wskazówek (www.4mobilepower.com/fsm/).

Żeby więc pozyskać dzisiaj klienta, należy być szybkim i wysoce wydajnym. (śruby trapezowe) Cel jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia, kiedy postawimy na nowatorskie napędy liniowe.

Napędy liniowe używane są niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Stosowane są one, między innymi, w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulacji materacy. Znakomicie odnajdują się w sytuacjach, w których mamy do czynienia z masowym pakowaniem produktów. (łożyska liniowe) Zważając na ich ciche działanie oraz brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe znajdują zastosowanie coraz częściej do aplikacji wymagających sterylności Stąd też ich zastosowanie także w przemyśle spożywczym albo medycznym. Napędy liniowe stosowane są też w mechanizmach odpowiadających za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, a także – a może przede wszystkim – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Za pośrednictwem napędów liniowych przedsiębiorstwa produkcyjne mogą o wiele bardziej powiększyć i zautomatyzować liczną część prac produkcyjnych, co przy okazji przekłada się na zwiększoną wydajność maszyn produkcyjnych, ale też zmniejszoną pracę człowieka. W wielkim skrócie ujmując, dzięki użyciu napędów liniowych jesteśmy w stanie wyprodukować więcej za mniejszą cenę w tym samym czasie.

Ile są warte napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Współczesne napędy liniowe budowane w oparciu o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt zakupu jest przybliżony do standardowych napędów liniowych- Bibus Menos. Ale różni je natomiast gotowość do dłuższej pracy przy znacznie większym obciążeniu. Natomiast prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, ale w metrach na sekundę. Według ekspertów, z czasem napędy liniowe zbudowane na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to dzięki – przede wszystkim – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.