Najważniejsze witaminy dla pupilów w ich powszedniej diecie.

  • 21 lipca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Posiadaczom czworonogów może się wydawać, że nie potrzebne im są jakiekolwiek suplementy lub też godziwa dieta. Jednak ma to gigantyczny wpływ na jego rozwój i stan zdrowia a dodatkowo długość życia.

pies przy misce

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Do szczegółów posiadających istotny wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii należą witaminy i minerały. Potrafimy je dostarczyć za pośrednictwem planowo skomponowanych suplementów lub mini cross 110 też karmy. Raz po raz więcej marek produkujących witaminy dla psa oraz witaminy dla kota zwraca uwagę na właściwe proporcje komponentów odżywczych, miniaturową zawartość alergenów – oferta z . Gdy do tego dołączymy zadowalające ilości witamin, posiadamy świetne danie dla naszego czworonoga. Dwie główne grupy witamin to te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), i także w wodzie (B, C i innego typu). Każda z nich ma uczestnictwo w procesach zachodzących w układzie psa: witaminy dla kota oraz witaminy dla psa rozpuszczalne w tłuszczach min. poprawiają proces zauważania, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na proces krzepnięcia krwi i są należytymi przeciwutleniaczami.

Wszystkie witaminy dla psa (więcej info tutaj) oraz witaminy dla kota możemy dostarczyć wraz z pokarmem. Ich niedobór przekłada się na kłopoty skórne i morfologiczne – pogorszenie wyników badań, uszkodzoną sierść, słabszy wzrok. Warto tym samym pamiętać o właściwym tworzeniu potraw dla swojego czworonożnego przyjaciela.