Odkurzacze centralne jako rozwiązanie wygodne – sprawdź na ten temat nieco więcej

  • 14 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Odkurzacze centralne to rozwiązanie komfortowe i bezpieczne. Jednostka centralna tworzy się z silnika, oraz oddzielacza zanieczyszczeń i zbiornika na kurz. Różnią się one między sobą wyjściami konstrukcyjnymi, parametrami technicznymi, sposobem filtracji powietrza, głośnością, średnicą, ceną i okresem gwarancji. Poniektóre z owych parametrów w znamienny sposób oddziałują na jakość i wydajność sprzątania. Centralny odkurzacz nie tylko sprawia porządkowanie znacznie łatwiejszym i szybszym, lecz również zezwala wyeliminować groźne dla uczuleniowców roztocza i kurz.

Podstawową kwestią przy kupowaniu jednostki jest dobór pomiędzy jednostką kompaktową i modułową. Pierwsza z nich jest mniejsza, w jednej obudowie kryje silnik, filtr i zbiornik na zanieczyszczenia. Urządzenie rodzaju split komponuje się z dwóch osobnych fragmentów złączonych rurą, a silnik jest odizolowany od reszty.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Efektywne, skuteczne sprzątanie zapewni jednostka centralna o dobrze dobranych parametrach technicznych.
Centralny odkurzacz (specyfikacja centralnego odkurzacza) działa z daleko wyższą efektywnością, niż elektroluks standardowy, jednak siłę ssania jednostki dopasowuje się do średnicy rurociągu.

Niektóre odkurzacze centralne na kadłubie mają wkomponowane gniazdo ssące. To bardzo praktyczne podejście, gwarantujące sprzątanie garażu, samochodu, czy tarasu. Najbardziej nowoczesne urządzenia wyposażone są w wyświetlacz, na jakim można odczytywać okres pracy jednostki, jego wydajność, komunikaty o usterkach, a przede wszystkim stan wypełnienia zbiornika na śmieci. Najłatwiejsze w obsługiwaniu są jednostki z filtracją cykloniczną i filtrem – odkurzacze centralne w dobrych cenach. Cieszą się one największym powodzeniem, zwłaszcza te z filtrem w postaci samoczyszczącego się worka odwróconego. Odfiltrowane powietrze gromadzone z pomieszczenia jest wydalane na zewnątrz domu.

Skuteczne sprzęty nie są zbytnio ciche, ale jednostkę centralną można zamontować w pomieszczeniu gospodarczym, lub w garażu, a więc pracy jej motoru (dętki do motocykla) w domu właściwie nie słychać. Dla zminimalizowania szumu, na kanale wylotowym jest możliwość także zainstalować tłumik

Sprawdzone produkty: .