Organizacja Pierwszej Komunii Świętej

  • 17 maja 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Pierwsza Komunia Święta to nie tylko ogromne przeżycie dla każdego dziecka ale też ogromny stres jak też niemały wydatek dla rodziców.

Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, ale także tych związanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem obiadu komunijnego oraz zaproszeniem rodzimy. Bardzo ważnymwydatkiem są stroje komunijne.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

W tym momencie prosperuje wiele przedsiębiorstw które specjalizują się tylko w ubraniach i albach komunijnych. Ich asortyment jest naprawdę bogaty i nie jest łatwo wybrać. Bardzo często ten problem rozwiązują parafie, które z góry narzucają, że wszyscy uczniowie muszą mieć takie same alby do komunii. Dzięki temu nikt nie czuje się gorsze, a rodzice nie ścigają się w zakupie coraz to kosztowniejszych i wymyślniejszych sukienek.

O ile sukienki komunijne są często identyczne, to dużo więcej wolności pozostaje przy wyborze dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W sytuacji gdy wszyscy przystępujący do Komunii mają takie same stroje, paru rodziców kupuje drugiego zestawu stroju: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Gdy zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to nie namyślaj się tylko odwiedź www, a odnajdziesz tu podobne, ciekawe informacje na ten temat.

Gdy chodzi o organizacje imprezy komunijnej to wciąż wielu rodziców urządza obiad w domu. Coraz bardziej popularne są przyjęcia w restauracjach lub też zajazdach. Restauracje włączają tego typu przyjęcia do swojej oferty. Gdy rodzice decydują się na samodzielne zrobienie przyjęcia, muszą pomyśleć nie tylko o ciekawym menu ale też pomyśleć o właściwy wystrój stołu. Istotnym punktem programu jest też tort komunijny, który można kupić w cukierni i jednocześnie oszczędzić sobie uciążliwej pracy.

Gdy nie jesteśmy organizatorami tej uroczystości a jesteśmy tylko gościem, musimy pamiętać o zakupie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten wyjątkowy dzień. W księgarniach, sklepach z pamiątkami (pomocne wskazówki) czy też kwiaciarniach dostępnych jest wiele kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Dobrym pomysłem może być także łańcuszek z medalikiem i.